Середня загальноосвітня школа №49 знаходиться у мальовничій місцевості м. Львова, віддалено від центральних доріг, по вулиці Ольги Басараб, 4 (бічна вул. Зеленої, район "Водоканалу").
   У школі працює доброзичливий, висококваліфікований   колектив, який складається з 68 педагогів та 3 представники адміністрації.
Матеріально - технічна база налічує 23 класи, спортивний зал, майстерні трудового навчання, їдальню. Гордістю школи є історично - етнографічний музей  Ольги Басараб, яка є  символом нескореності,  героїнею національно - визвольної  боротьби в Україні.

Великим досягненням школи  є співпраця з Національним університетом "Львівська політехніка".  Учні старших класів  мають можливість навчатися в Інноваційно - навчальному виробничому комплексі "Школа - Коледж - Університет - Підприємство" і є студентами НУ "Львівська політехніка". Кращі учні є учасниками науково - технічних конференцій, переможцями олімпіад із загальноосвітніх предметів.