Історично-етнографічний

Музей  заснований 13 років тому адміністрацією  середньої загальноосвітньої школи №49 та Союзом Українок ім.Ольги Басараб. До ради музею входять: Ярослав Лялька, Ольга Возниця,Ганна Гульчій, Йосип Тиран, Чепига Віра та Галамушко Леся.
Музей присвячений славетній героїчній постаті українського народу. ЇЇ ім’я — мов досвітня зоря, її ім’я — символ мужності та героїзму. Її  ім’я — ОЛЬГА БАСАРАБ-ЛЕВИЦЬКА. Вона вчинила подвиг в ім’я народу, повністю присвятила себе боротьбі зі загарбниками. Співпрацювала з УСС та УВО та трагічно загинула за свій народ.

Експозиція музею сприяє патріотичному та естетичному вихованню  учнів.

Стенди, присвячені дитячим рокам Ольги,  світлинам її родичів
(Родовід Ольги з Левицьких Басараб, запис у метричній книзі про народження О. Левицької, Ольга з родиною , О. Левицька в юності зі Стефанією Савицькою тощо).

Молодість Ольги та подружнє життя із Дмитром Басарабом
(фото з весілля Ольги та Дмитра, свідоцтво про одруження, друзі та знайомі сім’ї Басарабів, документи).

Останні роки життя Ольги — у праці  для Батьківщини.

Цінний експонат музею(зліва) — клепсидра , яка засвідчує про смерть, а також газети, які публікували  різні версії смерті Ольги. Справа: стенд світлин і згадок про Ольгу (фото  на  Янівському кладовищі).